Lutosława, Normy, Pauliny

Ranking Profesora Sobczaka

Ranking Profesora Sobczaka

23 października br. poznaliśmy wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, opracowywanego każdego roku przez prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej wraz z zespołem.

 

 

 

Bezpłatne USG dla Rolników

Bezpłatne USG dla Rolników

30 października zapraszamy lesznowolskich rolników na bezpłatne badania USG w ramach KRUS. Konieczna wcześniejsza rejestracja - ilość miejsc ograniczona!

 

 

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

Wójt Gminy Lesznowola otrzymała prestiżową nagrodę VIP Samorządu 2015, dedykowaną  najbardziej wyróżniającym się samorządowcom w kraju. Nagrody przyznawała Redakcja Magazynu VIP, a laureaci odbierali je podczas uroczystej Gali w Warszawie..

 

 

 

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Wybory 25 października 2015 do Sejmu RP i do Senatu RP.

 

W deszczu - biegiem po dynię

W deszczu - biegiem po dynię

Lesznowolskie Święto Dyni i Bieg po Dynię, to dwie imprezy, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Lesznowoli. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy dopisali, a zwycięzcy biegu z poszczególnych kategorii opuścili Lesznowolę z uśmiechami na ustach i dyniami w dłoniach.

 

 

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

W dniach 16-17 października w Warszawie odbyło dwudniowe seminarium dla przedsiębiorczych kobiet - Polish Businesswoman Congress. Gościem honorowym wydarzenia były panie: otwierająca kongres Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która powitała gości kongresu.

 

Aktualności

Statuetka i certyfikat dla gminy<br>Gmina Fair Play 2004

30 września br., podczas Gali III edycji Konkursu "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, uhonorowano gminy wyróżnione za rozwój działalności gospodarczej i sprzyjanie inwestowaniu.
 Cenny sukces odniosła gmina Lesznowola, która według kapituły okazała się najlepsza w województwie mazowieckim, otrzymując statuetkę i wyróżnienie.
 Przedsiębiorcy prowadzący procesy inwestycyjne na terenie danej gminy oceniali m.in.:
- kwalifikacje pracowników gminy w zakresie obsługi inwestora
- szybkość i terminowość obsługi
- łatwość dostępu do urzędu
- dbałość o koszty i czas inwestorów
- przejrzystość zasad i bezpieczeństwo finansowe kontraktów.
Aby otrzymać certyfikat, trzeba było przejść przez trzy etapy konkursu. W ramach spotkań indywidualnych audytor sprawdzał informacje zawarte w ankiecie konkursowej. Rozmawiał także z inwestorami z terenu gminy i z dostarczycielami mediów i usług oraz zapoznał się z zrealizowanymi inwestycjami z ostatnich lat.
Nagrodzone samorządy otrzymały rekomendację Krajowej Izby Gospodarczej gwarantującą przedsiębiorcom, że na terenie wyróżnionych gmin można bezpiecznie lokalizować inwestycje.

08.10.2004 Czytaj więcej

Doroczne wyróżnienia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej rozdane

Wśród 5 osób wyróżnionych za osiągnięcia we wspieraniu demokracji lokalnej w Polsce znalazła się Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola.
 Wyróżnienia FRDL są przyznawane za wybitne dokonania i inicjatywy na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, odrębnie osobom fizycznym, organizacjom obywatelskim oraz samorządom terytorialnym. Poprzez wyróżnienia Fundacja pragnie uhonorować wysiłki osób czy grup społecznych i upowszechnić dobre przykłady.

08.10.2004 Czytaj więcej

Złoty Laur dla Lesznowoli

W Warszawie 23 września br. rozstrzygnięto konkurs o Laur Edukacji Samorządowej. Złote, srebrne i brązowe laury zostały rozdane. Lesznowola znowu najlepsza.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i dwutygodnik "Wspólnota", organizując konkurs o Laur Edukacji Samorządowej, postanowiły nagrodzić te urzędy samorządu terytorialnego, które przykładają największą wagę do stałego podnoszenia kwalifikacji pracowników.
 Oceniano zaangażowanie urzędów samorządowych w podnoszenie kwalifikacji pracowników. Brano pod uwagę szkolenia, w których urzędnicy uczestniczyli w 2003 roku, liczbę pracowników kształcących się na studiach wyższych i podyplomowych, rodzaj wsparcia udzielanego im przez urząd, istnienie planu doskonalenia zawodowego pracowników, a także procent budżetu przeznaczonego na ten cel. Nagrody wręczono w pięciu kategoriach, zależnie od wielkości urzędów.  Gmina Lesznowola zajęła I miejsce w kategorii urzędów od 30 do 80 pracowników.
 Nagroda, którą otrzymała gmina jest laurem dla urzędu. Jest to kolejny dowód na to, że dobra, profesjonalna administracja publiczna przekłada się na wysoką jakość usług świadczoną na rzecz społeczności lokalnej.

08.10.2004 Czytaj więcej

« poprzednia   [1] [2] [3] ... ... [141] [142] 143