Miłosza, Pawła, Tatiany

Ranking Profesora Sobczaka

Ranking Profesora Sobczaka

23 października br. poznaliśmy wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, opracowywanego każdego roku przez prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej wraz z zespołem.

 

 

 

Bezpłatne USG dla Rolników

Bezpłatne USG dla Rolników

30 października zapraszamy lesznowolskich rolników na bezpłatne badania USG w ramach KRUS. Konieczna wcześniejsza rejestracja - ilość miejsc ograniczona!

 

 

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

Wójt Gminy Lesznowola otrzymała prestiżową nagrodę VIP Samorządu 2015, dedykowaną  najbardziej wyróżniającym się samorządowcom w kraju. Nagrody przyznawała Redakcja Magazynu VIP, a laureaci odbierali je podczas uroczystej Gali w Warszawie..

 

 

 

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Wybory 25 października 2015 do Sejmu RP i do Senatu RP.

 

W deszczu - biegiem po dynię

W deszczu - biegiem po dynię

Lesznowolskie Święto Dyni i Bieg po Dynię, to dwie imprezy, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Lesznowoli. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy dopisali, a zwycięzcy biegu z poszczególnych kategorii opuścili Lesznowolę z uśmiechami na ustach i dyniami w dłoniach.

 

 

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

W dniach 16-17 października w Warszawie odbyło dwudniowe seminarium dla przedsiębiorczych kobiet - Polish Businesswoman Congress. Gościem honorowym wydarzenia były panie: otwierająca kongres Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która powitała gości kongresu.

 

Aktualności

Koncert dla Ewy

6 marca 2005 roku o godzinie 17.00 w świetlicy w Łazach przy ul.Przyszłości 8 odbędzie się "Koncert dla Ewy", na który zapraszamy wszystkie Panie!!!
Wystąpi: El Mariachi Los Amigos, HORPYNA, Magdalena Niernsee
WSTĘP WOLNY
27.01.2005 Czytaj więcej

Lesznowola przyjazna środowisku

Zgodnie z założeniami konkursu kategoria ,,Gmina Przyjazna Środowisku" służyła nagrodzeniu najlepszych samorządów, które z punktu widzenia lokalnej społeczności zrealizowały ważne inwestycje ekologiczne. W tej kategorii zaangażowanie gmin w działania proekologiczne oceniane było m.in. pod kątem nowatorstwa rozwiązań oraz zaangażowania mieszkańców.
Organizatorem Konkursu ,,Przyjaźni Środowisku" jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie Europa Nasz Dom. Patronem Honorowym Konkursu jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.
Konkurs ,,Przyjaźni Środowisku" - Kategoria ,,Gmina Przyjazna Środowisku" skierowany był do samorządów z terenu całej Polski, a celem jego było:
- zidentyfikowanie i promowanie samorządów przyjaznych dla środowiska, podejmujące aktywne działania na rzecz jego ochrony,
- kreowanie pozytywnego ekologicznego wizerunku gminy,
- promowanie innowacyjnych, ekologicznie skutecznych przedsięwzięć mających wymierny - dodatni wpływ na środowisko naturalne,
- wdrażanie wysokich standardów ekologicznych przy realizacji inwestycji w gminie
- promowanie edukacji ekologicznej w gminach polskich
Podczas Gali Finałowej Wójt Gminy Lesznowola - Maria Jolanta Batycka-Wąsik odebrała specjalne wyróżnienie oraz medal dla Gminy Lesznowola.

25.01.2005 Czytaj więcej

Polski kościół w pejzażu

14 października 2004r. w kościele w Starej Iwicznej odbył się wieczór poetycko-muzyczny zorganizowany przez parafię Zesłania Ducha Świętego i Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Okazją dla tego wieczoru były niedawne obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej jak również inicjatywa p. prof. Jerzego Nowosielskiego aby prezentować kilkadziesiąt obrazów w technice olejnej przedstawiających różne kościoły w polskim krajobrazie. Pan Profesor pracował nad obrazami przez ostatnie dwa lata. To pozwoliło zorganizować monograficzną wystawę ukazującą bogactwo architektury sakralnej ubiegłych wieków, zarówno murowanej jak i drewnianej, wpisanej na trwałe w polski pejzaż.
 Otwarcie tej wystawy poprzedziła muzyka i słowo wprowadzające w klimat tak zatytułowanego wieczoru. Można było posłuchać modlitwy wyrażonej w psalmach Mikołaja Gomółki do tekstów w przekładzie Jana Kochanowskiego jak również nastrojowej muzyki z epoki renesansu wykonanej na harfie gotyckiej. Wykonawcami tego programu byli: pani Anna Mikołajczyk - sopran i pan Mirosław Feldgebel - harfa gotycka. Można było usłyszeć kilka utworów literatury chóralnej z epoki renesansu zaprezentowanych przez Parafialny Zespół Śpiewaczy pod kierunkiem pana Rafała Szymańskiego - miejscowego organisty. Ten istniejący od kilku lat zespół żeński debiutując swoim występem, wywołał największy podziw publiczności. Dopowiedzeniem warstwy muzycznej była poezja wyrosła z tradycji polskiej religijności. Prawdziwe klejnoty poetyckie Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Jana Kasprowicza, Jana Lechonia, Jerzego Lieberta zaprezentował pan Tomasz Budyta mieszkający w parafii Stara Iwiczna. Całość programu została przyjęta z aplauzem zgromadzonego audytorium. Wśród gości można było zauważyć przedstawicieli różnych środowisk - naszego samorządu na czele z panią Wójt, artystów plastyków z warszawskiej ASP, policjantów z przedstawicielami Wydziału Kultury Komendy Głównej Policji, duchowieństwa i sióstr zakonnych, wielu gości i parafian.

Ks. Jerzy Wikieł

29.11.2004 Czytaj więcej

Rozpoczęcie akcji "Przejrzysta Polska" 2005

W niedzielę 24 października br. o 13.00 na Placu Zamkowym alpiniści zawieszeni nad ogromnych rozmiarów mapą Polski dokonali rozpoczęcia akcji masowej "Przejrzysta Polska" odsłaniając po kolei nazwy gmin biorących w niej udział. Gmina Lesznowola jest jedyną z województwa mazowieckiego a jedną z 16 gmin z całej Polski biorących udział w pierwszej części akcji tzw. Laboratorium.

Organizatorami akcji społecznej "Przejrzysta Gmina" jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Program Przeciw Korupcji Fundacji im. S. Batorego, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, "Gazeta Wyborcza", Centrum Edukacji Obywatelskiej i Bank Światowy.
Jest to przedsięwzięcie długofalowe, za pomocą którego autorzy koncepcji oraz włączeni w jej realizację uczestnicy chcą się przyczyniać do promowania i nagłaśniania wysiłków lokalnych społeczności na rzecz poprawy standardów jakości życia publicznego w gminach oraz do pobudzania aktywności obywatelskiej. Receptą na skuteczność i uczciwość ma być przestrzeganie sześciu zasad zarzą-dzania gminą. Działania samorządów mają być oparte na zasadach: przejrzystości, partycypacji społecznej, przewidywalności, rozliczalności, fachowości i braku tolerancji dla korupcji.
Akcja składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to Laboratorium będące rocznym programem edukacyjnym, druga część to akcja masowa prowadzona przez "Gazetę Wyborczą", której istotą jest dobrowolny udział gmin z całej Polski we wdrażaniu powyższych zasad za pomocą materiałów testowanych w Laboratorium. 16 samorządów z pilotażu będzie - każdy w swoim województwie - pełniło funkcję konsultanta dla innych uczestników.
W niedzielne popołudnie na Placu Zamkowym zgromadził się tłum Warszawiaków.
Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" powitał wszystkich gości, przedstawicieli 16 samorządów uczestniczących w Laboratorium oraz przybyłą publiczność. Andrzej Szeniawski - pomysłodawca programu przedstawił założenia i cele przedsięwzięcia, a także autorytety w dziedzinie polskiej samorządności jak prof. Michał Kulesza czy prof. Jerzy Regulski, którzy wypowiedzieli się ze sceny na temat założeń akcji.
Prezentację gmin dokonał znany prezenter Piotr Bałtroczyk, a wójtowie i burmistrzowie oraz przewodniczący rad gmin mieli okazję przedstawić się na scenie.
Wszystkie samorządy dysponowały swoimi stoiskami, w których prezentowały walory swoich gmin. Była to doskonała okazja promocji medialnej gmin i okazja by szersza publiczność mogła zapoznać się z założeniami tej cennej akcji.

Pr.

08.11.2004 Czytaj więcej

Mini Maraton - Na zdrowie!

W Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych XX w. stwierdzono znaczną umieralność społeczeństwa na choroby serca i układu krążenia. Naukowe badania stwierdziły, że najlepszym antidotum na te schorzenia jest ruch na świeżym powietrzu, a jego najprostszą formą jest bieg. Tak narodziła się moda na jogging. W większości amerykańskich i europejskich miast, podczas organizowanych tam biegach maratońskich, startuje kilkadziesiąt tysięcy amatorów biegania. Dla porównania w tym roku w Maratonie Warszawskim startowało ok. tysiąca joggerów.
Organizatorzy "II Mini Maratonu Niepodległości o puchar Wójta gminy Lesznowola" zapraszają wszystkich chętnych chcących poprawić swoją kondycję i zdrowie swojego układu krążenia do wzięcia udziału w naszej imprezie, która odbędzie się 23.10.2004r. w Lesznowoli przy Urzędzie Gminy  o godzinie 11:00. Dystans nie jest bardzo wymagający i nawet nowicjusze powinni sobie z nim poradzić. To tylko dziesiąta część Maratonu, czyli 4219,5m. W imprezie nie zabraknie biegów dla dzieci i młodzieży oraz atrakcyjnych nagród losowanych pośród wszystkich uczestników. Liczymy na twoją obecność i dobrą zabawę.

Darek Pawelec

08.10.2004 Czytaj więcej