Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Ranking Profesora Sobczaka

Ranking Profesora Sobczaka

23 października br. poznaliśmy wyniki Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, opracowywanego każdego roku przez prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej wraz z zespołem.

 

 

 

Bezpłatne USG dla Rolników

Bezpłatne USG dla Rolników

30 października zapraszamy lesznowolskich rolników na bezpłatne badania USG w ramach KRUS. Konieczna wcześniejsza rejestracja - ilość miejsc ograniczona!

 

 

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

VIP Samorządu dla Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

Wójt Gminy Lesznowola otrzymała prestiżową nagrodę VIP Samorządu 2015, dedykowaną  najbardziej wyróżniającym się samorządowcom w kraju. Nagrody przyznawała Redakcja Magazynu VIP, a laureaci odbierali je podczas uroczystej Gali w Warszawie..

 

 

 

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Uwaga Wyborcy - zmiana czasu

Wybory 25 października 2015 do Sejmu RP i do Senatu RP.

 

W deszczu - biegiem po dynię

W deszczu - biegiem po dynię

Lesznowolskie Święto Dyni i Bieg po Dynię, to dwie imprezy, które odbyły się w ubiegłą sobotę w Lesznowoli. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy dopisali, a zwycięzcy biegu z poszczególnych kategorii opuścili Lesznowolę z uśmiechami na ustach i dyniami w dłoniach.

 

 

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

Wójt Lesznowoli Gościem honorowym IV Polish Businesswoman Congress

W dniach 16-17 października w Warszawie odbyło dwudniowe seminarium dla przedsiębiorczych kobiet - Polish Businesswoman Congress. Gościem honorowym wydarzenia były panie: otwierająca kongres Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która powitała gości kongresu.

 

Aktualności

Msza Św. w intencji Jana Pawła II

Dnia 7 kwietnia br. o godz.20.00 w kościele parafialnym w Magdalence odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Jana Pawła II

Celebransi Mszy Świętej

 Przemowa Pani Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik

 

Zespół Tęcza śpiewa dla Ojca Świętego

Uczestnicy Mszy Świętej

15.04.2005 Czytaj więcej

PAPIEŻ JAN PAWEŁ II

Odszedł jeden z największych Polaków, głowa Kościoła katolickiego, autorytet moralny dla ludzi różnych wyznań i kultur                                                                                               

"A przecież nie cały umieram.

To, co we mnie niezniszczalne trwa!

Teraz staję twarzą w twarz z Tym, który Jest"

Tryptyk Rzymski

Jan Paweł II

 Msze święte w intencji Ojca Świętego:

Stara Iwiczna: od poniedziałku do soboty o godz.18.00

we wtorek 5 kwietnia o godz.9.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego dla uczniów gimnazjum a o godz.11.00 dla uczniów szkoły podstawowej z ZSP w Nowej Iwicznej

Mroków: od poniedziałku do soboty o godz.18.00

04.04.2005 Czytaj więcej

Konferencja Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w Lesznowoli

W dniu 18 marca 2005r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Lesznowoli odbyła się konferencja pt: ,, Finansowanie oświaty i inwestycji w gminach''.
Konferencja ta była wspólnym przedsięwzięciem Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej i Gminy Lesznowola, stanowiącym element regionalnych debat ZGW RP nad podstawowymi problemami gmin.
Do Lesznowoli przyjechało ponad 130  burmistrzów i wójtów z gmin wiejskich i miejsko - wiejskich z całego Mazowsza. Gościliśmy także Posła Janusza Piechocińskiego i Starostę Piaseczyńskiego Jerzego Kongla.
A oto program Konferencji:
1.  Powitanie - Maria Jolanta Batycka Wąsik - Wójt Gminy Lesznowola;
Informacja o aktualnych działaniach ZGW RP - Mariusz Poznański - Przewodniczący ZGW RP.
Wprowadzenie do tematu - Paweł Tomczak - Dyrektor biura ZGW RP
2. Podstawowe problemy gmin w realizacji zadań oświatowych (podział subwencji, stypendia socjalne dla uczniów, kierunki rozwiązań związanych z finansowaniem oświaty w przyszłości ) - prezentacja - Marek Olszewski - Wiceprzewodniczący ZGW RP, Współprzewodniczący Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST
3. Działania Banku Gospodarstwa Krajowego w obszarze wsparcia przygotowania projektów, finansowania wkładu własnego gminy i kredytów pomostowych przy wykorzystaniu funduszy europejskich - prezentacja Banku Gospodarstwa Krajowego.
4.   Nowa koncepcja długoletniego finansowania inwestycji w gminach - Polska Agencja Finansowania Gmin -  First Initiative - Agencja Banku Światowego.
5.   Finansowanie gminnych inwestycji w nowej perspektywie - Narodowy Plan Rozwoju na lata 2007-2013 - Ministerstwo Gospodarki i Pracy.
6.   Dyskusja, wolne wnioski.

Współorganizatorzy konferencji: Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola oraz Mariusz Poznański Przewodniczący ZGW RP

Uczestnicy Konferencji poruszyli niezwykle ważne dla wszystkich polskich gmin tematy finansowania oświaty i inwestycji, wymienili poglądy i ustalili stanowisko, które przesłali do rządu i parlamentu.
Burmistrzowie i wójtowie z Województwa Mazowieckiego wyjechali z Lesznowoli nie tylko z nowymi informacjami dotyczącymi prezentowanych zagadnień, ale i pod wrażeniem dynamicznego rozwoju naszej gminy, polityki gospodarczej samorządu i wielu wdrożonych już rozwiązań.

uczestnicy konferencji

29.03.2005 Czytaj więcej

Konkurs plastyczny GOK "Na Palmę i Jajo Wielkanocne"

Na korytarzu Urzędu Gminy możemy podziwiać prace naszych dzieci i młodzieży

-Zespół Szkół Publicznych w Łazach

-Zespół Szkół Publicznych w Mrokowie

-Zespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej

-Zespół Szkół Publicznych w Lesznowoli

-Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mysiadle

-Świetlica GOK w Wólce Kosowskiej

-Świetlica GOK we Władysławowie

-Świetlica GOK w Łazach

29.03.2005 Czytaj więcej