Aktualności

Z Chin do Lesznowoli

We wtorek 13 października do Lesznowoli zawitali niezwykli goście - delegacja rządowa z Chińskiej Republiki Ludowej, która do naszej gminy przyjechała z dzielnicy Panyu miasta Kanton w prowincji Guangdong.

 

 

 


Delegacji przewodniczył Wiceburmistrz liczącej prawie 3 mln mieszkańców dzielnicy Panyu - pan Liren Zhang. Goście spotkali się z przedstawicielami lesznowolskiego samorządu na czele z Wójt Marią Jolantą Batycką-Wąsik oraz kluczowymi pracownikami urzędu i gminnych  jednostek organizacyjnych. Ze szczególną uwagą wysłuchali informacji dotyczących lesznowolskiej oświaty oraz potencjału gospodarczego gminy.  Przedstawiciele lesznowolskiego samorządu z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film promocyjny o dzielnicy oraz wysłuchali wystąpienia Wiceburmistrza, który przybliżył gospodarzom specyfikę Panyu.

Po wizycie zapoznawczej w urzędzie udali się z wizytą  do firmy Wilo Polska oraz do Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, gdzie po zwiedzaniu obiektu mięli okazję wysłuchać koncertu Zespołu Śpiewaczego TĘCZA.

 

 

 

 

15.10.2015 Powrót