Aktualności

Ruszyła akcja społeczna BEZPIECZNA PODRÓŻ. Weź udział w konkursie

1 października ruszyła kolejna edycja akcji 'Bezpieczna Podróż' organizowanej przez fundację Emanio Arcus. To szeroko zakrojona akcja zrzeszająca tych, dla których bezpieczeństwo na polskich drogach jest kwestią społecznie istotną.  Tegoroczną, III edycję akcji "Bezpieczna Podróż" objęła swym patronatem Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola.

 

 

Akcja Bezpieczna Podróż ma na celu  propagowanie świadomych zachowań, edukacji i profilaktyki bezpieczeństwa uczestników komunikacji i transportu masowego jak i indywidualnego. Przesłaniem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar zdarzeń komunikacyjnych zwłaszcza tych z trwałym kalectwem czyli zmniejszenie społecznych i ekonomicznych kosztów nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych. Profilaktyka zawsze jest tańsza od usuwania następstw, więc chcemy dotrzeć do jak najszerszej rzeszy odbiorców.


By uatrakcyjnić przekaz i przyswajanie treści związanych z w/w tematyką przygotowany został  konkurs  z codzienną dawką pytań na zasadzie testów.

 

Codziennie uczestnicy, biorący udział w konkursie, mogą począwszy od 1 października  wygrywać atrakcyjne nagrody ufundowane przez samorządy oraz fundatorów komercyjnych.  Ponadto każdy uczestnik będzie gromadził punkty do klasyfikacji generalnej i będzie miał okazję wygrać nagrodę główną będąc zdobywcą największej liczby punktów ze wszystkich uczestników.

 

Aby wziąć udział w konkursie  i wygrać jedną z nagród należy pobrać ze  strony  www.bezpiecznapodroz.org mobilną aplikację na tablety i smartfony lub zalogować się na stronie i odpowiedzieć na pytanie.


Dodatkową atrakcją dla uczestników, ale też upowszechniającą logo Akcji będzie  konkurs naklejkowy,  który będzie polegał na naklejeniu przez uczestnika naklejki konkursowej na tylnej szybie swojego auta wysłaniu zdjęcia i zarejestrowaniu się na stronie konkursu na www.bezpiecznapodroz.org. Daje to możliwość codziennego wygrywania atrakcyjnych nagród.  Naklejki można otrzymać  w Urzędzie Gminy Lesznowola w pok. 108.
Regulamin konkursu naklejkowego dostępny na stronie www.bezpiecznapodroz.org

 

Zachęcamy również do odwiedzenia strony  www.bezpiecznapodroz.org, gdzie poza pytaniami konkursowymi można znaleźć wiele cennych porad ekspertów związanych z zagadnieniami profilaktyki bezpieczeństwa komunikacyjnego.

 

01.10.2015 Powrót